ANUNȚURI – DUMINICA A XXXI A – 2019

Administrator PFIB deAdministrator PFIB

ANUNȚURI – DUMINICA A XXXI A – 2019

ANUNȚURI – DUMINICA A XXXI A – 2019

  1. Dorim să vă mulțumim pentru consistenta donație oferită prin Colecta specială din Duminica Misiunilor. Suma adunată a fost de 5000 lei și reprezintă un record pentru parohia noastră. În numele tuturor beneficiarilor, vă mulțumim din suflet.
  2. Ca și în anii trecuți, Vă anunțăm că și anul acesta vă vom pune la dispoziție Calendarul bisericesc personalizat, cu imagini surprinse din viața Parohiei noastre. Materialul este sub tipar și va apărea în zilele următoare. Tot legat de publicațiile catolice, Vă așteptăm la biroul parohial să vă reînnoiți sau să solicitați abonamente pentru 2020 pentru principalele publicații de la Presa Bună. Lista acestora le găsiți la avizier precum și la birou.A apărut noul număr al revistei Lumina Creștinului pe noiembrie.
  3. Fiind spre sfârșitul anului contabil, reînnoim rugămintea către cei care aveți o societate privată de a lua în calcul și biserica noastră făcând o donație de sponsorizare din impozitul pe profit. Menționăm că parohia noastră figurează la ANAF în Registrul unităților de cult pentru care se acordă deduceri fiscale.
    De asemenea punem la dispoziție și Formularul 230 pentru cei angajați în țară, pentru cei 2% din impozitul anual. Vă rugăm să luați în considerare cu toată libertatea și alte ONG uri pentru ca oferta dumneavoastră să ajungă chiar acolo unde este mai mare nevoie. Vă mulțumim.

Despre autor

Administrator PFIB

Administrator PFIB administrator