Anunțuri – Duminica a XVIII a 2018

deAdministrator PFIB

Anunțuri – Duminica a XVIII a 2018

1. Luni, 6 august celebrăm Schimbarea la Faţă a Domnului. Este sărbătoare, dar nu de poruncă. Astfel vom celebra două Sfinte Liturghii, dimineaţa la ora 9.00 şi seara la ora 18.00. Tot luni, începem şi Novena de pregătire la Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului. Dimineţile ne vom ruga Novena după Sfânta Liturghie iar seara, după Sfântul Rozariu.

2. Vă rugăm să vă luaţi revistele Lumina Creştinului pe luna August.

3. IC, astăzi am bucuria de ai prezenta pe noii părinţi vicari ai parohiei noastre: Pr Valeriu Balan, sfinţit preot în 2016, a activat ultimii doi ani în Parohia Sfinţii Petru şi Paul din Oneşti şi, părintele nou sfinţit, Laurenţiu Turbuc, proaspăt absolvent al Facultăţii de teologie din Iaşi, care îşi începe activitatea pastorală în parohia noastră. Cu mult drag îi felicităm şi le spunem un călduros BINE AŢI VENIT ÎN MIJLOCUL NOSTRU, şi le urăm mult succes şi roade bogate în slujirea preoţească în cadrul parohiei noastre.

Pr. Paroh.

Despre autor

Administrator PFIB administrator