DUMINICA a IV a ADVENT – 2019

deAdministrator PFIB

DUMINICA a IV a ADVENT – 2019

DUMINICA a IV a ADVENT – 2019

  1. Vă reamintim că Sfânta Liturghie solemnă a Nașterii Domnului va fi celebrată marți, 24 dec. la ora 21:00. Corala bisericii noastre va prezenta un Concert de colinde la 20.15, înainte de sf. Liturghie. Vă așteptăm și la acest moment pentru a ne dispune pentru Sf. Liturghie și a intra mai bine în atmosfera sărbătorilor.
  2. În ziua Sfântului Crăciun, programul Sfintelor Liturghii va fi cel obișnuit din zilele de duminica. Pentru zilele din săptămâna Crăciunului: joi – Sf. Ștefan, vineri – Sf. Ioan, Sfintele Liturghii vor fi celebrate la orele 9:00; 10:30; 18.
  3. Joi 26. dec, în Sărbătoarea Sf. Ștefan, după Sfânta Liturghie de la ora 10.30 va fi spectacolul de Crăciun pregătit și prezentat de copiii din parohia noastră. Va veni și Moș Crăciun cu desaga plină cu daruri.
  4. Vă rugăm să consultați programul sfințirii locuințelor pentru anul 2020, program pe care îl puteți găsi la avizier, pe site-ul parohiei sau în numărul special de Crăciun al revistei Biserica și Viața, disponibilă la ieșirile din biserică. A sosit și primul număr din 2020 al revistei De la Răsărit la Apus. Cei care sunteți abonați, Vă rugăm să luați și celelalte publicații lunare expuse pe raft.
  5. Sărbătoarea Sfintei Familii va fi duminică 29 decembrie. Familiile care au celebrat taina căsătoriei în ultimii cinci ani (2015-2019) precum și cele care anul acesta au împlinesc 25 sau 50 de ani de căsătorie mai au timp până miercuri să se înscrie la biroul parohial pentru a participa la Sărbătoarea Familiei și să primească binecuvântarea specială în cadrul Sfintei Liturghii de la 10:30.
  6. Luni, ocazii de spovezi între 7.00-12.00 și 16.00-19.00, iar Marți, între 7.00 – 12.00.

Lăudat să fie Isus Cristos!

Despre autor

Administrator PFIB administrator