Anunțuri – Duminica a II a. PAȘTI – 2022

deAdministrator PFIB

Anunțuri – Duminica a II a. PAȘTI – 2022

Duminica a II a. PAȘTI – 2022

  1. IC, Vineri, 29 aprilie, începem Novena de pregătire la Sărbătoarea Fericitului Ieremia. Duminica, 8 mai, la ora 11.00 se va celebra hramul parohiei noastre. Vă rugăm să vă organizați programul astfel încât să putem fi împreună la sărbătoarea comunității noastre.
  2. Vă mulțumim pentru contribuțiile dumneavoastră făcute la Colecta din Vinerea Mare pentru locurile sfinte din Țara Sfântă, și pentru colectele din Noaptea și ziua de Paști pentru Seminarul diecezan, de asemeni și pentru sumele donate prin Cutiuțele speranței pentru operele misionare diecezane. Cei care dețineți cutiuțe le puteți lăsa până duminica viitoare (inclusiv) la ieșirea din biserică în punctele amenajate sau la biroul parohial. Vă mulțumim.
  3. De asemenea vă anunțăm că sâmbătă, 7 mai va avea loc Ziua Tineretului la nivel decanal. Tinerii din decanatul nostru se vor întâlni la Oratoriu iar pentru Sfânta Liturghie, în biserică la noi. În zilele următoare vă vom oferi mai multe detalii.

CRISTOS A ÎNVIAT !